10 Aralık 2012 Pazartesi

foça

yeni restore edilen bir otel görünce dayanamadım.. o güzelliği doya doya seyretmek için biraz mola verdik..

komşumun restaurantı

bu manzara karşısında yemek yedik...

Foça ya yıllardır gitmiyordum...Arkadaşımın daveti üzerine düştük yollara.. ulaşım; arabası olmayanlar için oldukça rahat... metro ve belediye otobüsü ile ulaşım sağlanıyor..Komşumun yazlığı ve resturantı ve oteli ordaydı ama ben yerini bile bilmiyordum balıkçıya sorarken birde baktım ki komşum karşımdaydı...yemeğimizi bu manzara karşısında yedik ..Bir Eylül akşamın da gayet güzel eski anılar konuşuldu..Ilık güzel bir hava vardı benim gibi yoğun çalışan dinlenmenin  ne olduğunu bilmeyen biri için değişiklik oldu..
Komşum taşındığı için uzun süredir göremiyordum..çok iyi oldu görüşmemiz...Resturantın şefi çok güzel balıklar hazırladı ben aslında balık fazla yemem ama harika bir lezzeti vardı ...
Tam yemekteyken eşim aradı İstanbuldan misafirlerimiz olacağını söyleyince balıkları kaptık düştük köyümüzün yollarına ..
Arkadaşlarıma orda balık yemelerini tavsiye ederim hem ucuz hem çok lezzetliydi.. Şef pek tarif vermek istemedi ama sağ olsun komşum kırmadı beni..bende aynısını misafirlerime yaptım...çok beğenildi...

BİLGE

3 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

ne iyi yapmışsınız tekrarlarıda olsun inş

Fatma dedi ki...

Güzel bir gün geçirmişsiniz, sağlığınız, neşeniz bol olsun, sevgiler:)

didem dedi ki...

Sevgili Bilge,
Beni merak etmissin, cok tesekkur aradigin sordugun icin. Hersey iyi merak etme. Sadece hayatimizda cok hareket cok fazla sey olmakta. Yazmaya hic firsatim olmadi maalesef taaa ne zamandir.
Sen nasilsin? Gozun nasil oldu?
Sevgiler,
Didem