2 Mart 2015 Pazartesi

CEHENNEM DERESİ


Sevgili Gülsen Varol un 2. kitabı Cehennem Deresini çok önceleri okumama rağmen bu gün yazabiliyorum..(fotoğraf makinemde sorun giderilemedi resmini çekeyim öyle yayınlayayım dedim ama olmadı.Sevgili Gülsen Hocamın sayfasındaki fotoğrafı kullanmak zorunda kaldım..)
Kitapcımda kitap kalmamıştı..sipariş verdiler..nihayet elime geçti derken fotoğraf makinesinin azizliğine uğradım..
İlk kitabı  "Albümdekiler" imzalı olarak gelmişti bir kez daha buradan kendisine çok teşekkür ediyorum...
Üstün bir dil becerisi ve duygu ile yazılan "Cehennem Deresinde yurdum insanını öyle güzel anlatmışki kendimi onların yanında hissettim o kadar yakındıkki Nihan mezarlıkta ağlarken elimi uzatıp teselli edesim geldi..
Ülkeler arası yolculuklarda sanki o yolculukları ben yapıyormuş gibi heyecanlandım..üzüldüm sevindim,ağladım,güldüm..kitap her türlü duyguyu tattırıyor..

Sevgili Gülsen Varol öğretmenime sağlıklı uzun ömürler diliyorum..Kaleminiz ve yüreğiniz hiç yorulmasın...
Kalem tutan elleriniz soyadınız gibi hep var olsun...

BİLGE21 yorum:

kreatif dedi ki...

kelimeleri ustaca kullanabilen yazarlarımızın kitaplarında anlatılanları okurken yaşamak hissi harika bir duygu. Kitabı çok güzel tanıtmışsın.Kitabı not edeyim. Sevgiler <3

Mai dedi ki...

Bu güzel önerilerle zenginleşiyor dağarcığımız ve seçilecek ihtimallerin fazlalığı..teşekkürler Bilge.

Bi de sen mimlisin biliyon mu :-)

Makbule Abalı dedi ki...

İnsan bazen gerçekleştirmeyi çok istediği şeyleri istenen zamanda gerçekleştiremiyor. Eski okuma hızımı kaybettiğimi düşünüyorum. Ben de kitabı aldım ama henüz okuyamadım.
Eminim Gülsen Hanım kitabında da aynı güzel anlatım diliyle gönülleri fethetmiştir.
Sevgiyle...

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Ben okumaya az vakit ayıranlardanım:)
ama siz kitap kurtları güzel örnek oluyorsunuz son altı aydır 7-8 kitap okudum benim için süper bir şey şimdi sırada kapağı açılmak için bekleyen bir tane daha var ama işleri biraz azaltmalıyım önce:))
sevgiler arkadaşım keyifli okumalar.

Arzu Sarıyer dedi ki...

Ne güzel yorumlamışsın Bilge 'ciğim ,ben de biraz geç okudum.Uzun süre kitap aradım ,sonunda kavuştum.Gökçedeniz blogumda yorumladım ama sorun var yayın akışlarınızda görümüyor...Nice kitap okuma dileklerimle sevgiler...

Kezban Şahin Taysun dedi ki...

Merhaba Bilge, Cehennem Deresi ile ilgili güzel görüşlerin için çok teşekkürler. Yazar Gülsen Varol'u kutlarım. Kendisinin kalemine sağlık. Böyle kitaplar beni de oldukça etkiler. Sevgilerimle :)

Unknown dedi ki...

okunacaklara ekledim yorumunuza sağlık

Kıvırcık Çocuk dedi ki...

Kac sayfa acaba :)

bilge dedi ki...

Sevgili Kreatif Başkan okumanı tavsiye ederim sevgiyle kal..

bilge dedi ki...

Sevgili Kadriye bende blog dostlarımın yazdıkları ve tavsiye ettikleri kitapları okuma listeme ekliyorum..
mim lemmişsin fakat şu aralar yoğunluğum fazla cevaplayamazsam kusura bakma sevgiyle kal...

bilge dedi ki...

Sevgili Makbule Abalaı sizin kitabınızda kitapcımda bitmişti sevgili Gülsen Varolun kitabıda bitmişti sipariş ettim getirdiler..işlerimin yoğunluğu acı günler geçirmem nedeniyle birde fotoğraf makinem bozuldu onun için geciktirdim..ancak geceleri yatmadan önce okuyabiliyorum bu aralar...sevgiyle kal..

bilge dedi ki...

Sevgili Hatice yine bayağı okumuşsun o kadar işlerin tatlı telaşın arasında..bende işlere geri döndüğüm için az okuyabiliyorum..bu aralar sevgilerimle arkadaşım..

bilge dedi ki...

Sevgili Arzu zaten sizin kitap ile ilgili düşüncelerinizi sevgili Gülsen hocam bloğunda yayınladı oradan takip ettim..ben sizin diğer 2 bloğunuzu takibe aldım..sevgiyle kal..

bilge dedi ki...

Sevgili Kezban henüz kitaplarını okuyamadım 2 kitabında okunacaklar listemde işlerimin yoğunluğu sebebiyle bu aralar okumalarımda aksamalar oldu en kısa sürede okurum inşallah paylaşırım bloğumda sevgiyle kal...

bilge dedi ki...

Sevgili Hayatım Kitap okumanızı tavsiye ederim..ben teşekkür ederim sevgiyle kal...

bilge dedi ki...

Sevgili Kıvırcık Çocuk 282 sayfa...

dilekçe işler dedi ki...

Bu güzel yorumdan sonra, merak ettim kitabı, inşallah ilerleyen günlerde okuma fırsatı bulurum. Şuan elimde sırasını bekleyen o kadar çok kitap var ki, önce onları bitirmem lazım. Sevgiler.

Dostbahcesindenlezzetler dedi ki...

Bende listeme ilave edeyim:)) umarim alabilirim gittigimde..sevgiler

maviye iz süren dedi ki...

ben de severek okudum :)

Ertuğrul Yıldırım dedi ki...

Türk edebiyatına yeni bir boyut ve yeni bir yazarın kazanılması ne güzel bir duygu..

gülsen VAROL dedi ki...

Her yıl olduğu gibi, yine Mart ayında çekildiğim inlerimden çıkalı çok az oldu.. Yavaş yavaş insan kılığına girdiğim şu günlerde ilk işim blokları gezmek, özlediklerimle bir anlamda hasret gidermek oldu.. Senin ve diğer dostların yorumunu sayfamda yayınlayıp bloklar arası muhabbeti çoğaltmak istedim.. Yine yeni fark ettim ki bu güzel tanıtım için aslında ilk önce yazmam gereken sayfayı atlamışım..
İnanıyorum ki sen Gülsen hocanın kusuruna bakmayacaksın ve yüreğim dolusu teşekkürümü kabul edeceksin Bilge'm..